L.T. "Constantin Brâncusi" Oradea Blog noutati articole documente liceu tehnologic constantin brancusi oradea liceu

April 12, 2014

Scoala Altfel a ajuns la final

Filed under: eveniment,hobby,scoala,sport — admin @ 11:54 am

Elevilor din clasele 9A, 9B si 9C, Asociatia de resurse umane le-a pregatit o “saptamana altfel” cum foarte multi elevi din alte scoli si-ar fi dorit. Reprezentantii departamentelor de resurse umane din marile companii CELESTICA, COMAU, FAIST, SHC, PLEXUS s-au intrecut in organizarea vizitelor pentru elevii nostri, prin programul PORTI DESCHISE CATRE MESERII. Firmele au asigurat transportul gratuit.

Ultima zi, vineri 11.04., elevii, impreuna cu reprezentantii firmelor, au desfasurat o activitate de voluntariat la caminul de batrani din Santau Mare. Ce anume a reprezentat aceasta experienta pentru elevii nostri, cum i-am surprins pe reprezentantii firmelor, cauze, masuri ameliorative si altele pot fi subiecte de discutie  in CP.

Poze de vineri aici pe pagina facebook a scolii:
 abi berian

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Powered by WordPress